HOME |  CALENDAR |  SPECIAL EVENTS |  FORMS |  NEWS |  PHOTOS |  VIDEOS |  HISTORY |  LINKS | 

» The Front Page
» Notice Board
» Standings
» Schedules
» Latest Scores
» Calendar / Events
» Teams
» Photo Album
» Videos
» Location Maps
» League Info
» Links
» Contact Us
» Administrator
Select seasons >>>
   Bantam Girls` Basketball: Locations

LOCATION ADDRESS NOTES MAP
Adanac Park Boundary Road and Adanac Street
---
MAP
Andy Livingstone Park Pacific Boulevard And Carroll Street
---
MAP
Balaclava Park 29th Avenue & Balaclava
---
MAP
Beaconsfield Park Slocan and 15th Avenue
---
MAP
Braemar Park 26th Avenue and Willow Street
---
MAP
Britannia
---
---
---
Britannia Community Centre 1661 Napier Street
---
MAP
Burnett
---
---
---
Cambie 5141 Jacombs Road, Richmond
---
MAP
Camosun 4000 West 16th
---
MAP
Carnarvon Park 16th and Mackenzie and Carnarvon Streets
---
MAP
Central Park Burnaby
---
MAP
Chaldecott Park Wallace Street & West King Edward
---
MAP
Charles Tupper 419 East 24th Avenue
---
MAP
Churchill Oval 7055 Heather Street
---
MAP
Churchill South 7055 Heather Street
---
MAP
Clinton Park First Avenue and Slocan Street
---
MAP
Connaught Park Larch Street and 12th Avenue
---
MAP
Crofton House 3200 West 41st Avenue
---
MAP
David Lam Park Pacific Boulevard and Drake Street
---
MAP
David Thompson
---
---
---
Douglas Park 20th Avenue and Heather Street
---
MAP
Elm Park 41st Avenue and Larch Street
---
MAP
Eric Hamber 5025 Willow
---
MAP
Fraserview GC 7800 Vivian Drive
---
MAP
Gaston Park Euclid Avenue - East of Joyce Street
---
MAP
Gladstone
---
---
---
Gordon Park 54th Avenue and Argyle Street
---
MAP
Hamber Oval 5025 Willow
---
MAP
Hamber Turf 5025 Willow
---
MAP
Hillcrest Park Ontario Street and 29th Avenue
---
MAP
Jericho Trimble and 4th Avenue, west of Wallace
---
MAP
John Oliver 530 East 41st Avenue
---
MAP
Jonathan Rogers Park 7th Avenue and Columbia Street
---
MAP
Kerrisdale Elementary 5555 Carnarvon Street
---
MAP
Killarney
---
---
---
Killarney Community Centre 6260 Killarney Street
---
MAP
Killarney Lower 6454 Killarney Street
---
MAP
Killarney Oval 6454 Killarney
---
MAP
King George Vancouver BC CA
---
MAP
Kingcrest Park 26th Avenue and Knight Street
---
MAP
Kitsilano
---
---
---
Kitsilano Community Centre 2690 Larch Street
---
MAP
Langara GC 6706 Alberta Street
---
MAP
Laurier Elementary 7350 Laurel Street
---
MAP
Little Flower Academy 4195 Alexandra Street
---
MAP
Livingstone - East Pacific Boulevard and Carroll Street
---
MAP
Livingstone - West Pacific Boulevard and Carroll Street
---
MAP
London
---
---
---
Lord Byng 3939 West 16th Avenue
---
MAP
Magee
---
---
---
Marine Drive GC 7425 Yew Street
---
MAP
McCleery GC 7188 Macdonald
---
MAP
McMath 4251 Garry Street
---
MAP
McNair Sec. 9500 No. 4 Road, Richmond
---
MAP
Memorial South 41st Avenue and Prince Albert Street
---
MAP
Montgomery Park 43rd Avenue and Montgomery Street
---
MAP
Musqueam Park Marine Drive & Crown Street
---
MAP
Norma Rose Point 5488 Ortona Rd
Vancouver BC CA  V6T 1S2
---
MAP
Point Grey
---
---
---
Point Grey GCC 3350 SW Marine Drive
---
MAP
Prince Edward Park Sophia and 21st Avenue
---
MAP
Prince of Wales 32nd Avenue and Yew Street
---
MAP
Prince of Wales Secondary 2250 Eddington
---
MAP
Queen Elizabeth Elementary 4102 West 16th Avenue
---
MAP
Queen Elizabeth Park 37th Avenue and Cambie Street
---
MAP
Quilchena Park 33rd Avenue and Cypress Street
---
MAP
Riley Park Community Centre 50 East 30th Avenue
---
MAP
Rupert Park 1st Avenue and Rupert Street
---
MAP
Sea Island
---
---
---
Shaughnessy GCC 4300 SW Marine Drive
---
MAP
Slocan Park 29th Avenue and Slocan Street
---
MAP
South Arm Garden City Road and Williams
---
MAP
South Arm
---
---
---
St George's 4175 West 29th Avenue
---
MAP
St. George’s (Junior School) 3851 West 29th Avenue
---
MAP
St. Patrick’s 115 East 11th Avenue
---
MAP
Stanley Park 2099 Beach Avenue
---
MAP
Sunset Community Centre 51st Avenue & Prince Edward
---
MAP
TBA
---
---
---
Templeton
---
---
---
Templeton West Templeton, Garden Drive and Adanac Streets
---
MAP
Tisdall 49th Avenue and Ash Street
---
MAP
Tisdall - South 49th Avenue and Ash Street
---
MAP
Trafalgar Park 23rd Avenue and Trafalgar Street
---
MAP
Trimble Park 4125 West 8th Avenue
---
MAP
Trout Lake 13th and 19th and Victoria
---
MAP
Trout Lake SE 13th Avenue and Victoria Street
---
MAP
UBC
---
---
---
University GC 5185 University Boulevard
---
MAP
University Hill Sec. 2896 Acadia Road
---
MAP
Vancouver College 5400 Cartier Street
---
MAP
Vancouver Technical
---
---
---
West Point Grey Academy 4125 West 8th Avenue
---
MAP
Windermere
---
---
---
Winona Yukon and 59th Avenue
---
MAP
Winona - South Yukon and 59th Avenue
---
MAP
Winston Churchill
---
---
---
CROSS COUNTRY
• Cross Country
FIELD HOCKEY
• Senior `B` Field Hockey
• Senior 'A' Girls Field Hockey
RUGBY
• Bantam Boys’ Rugby
• Juvenile Boys` Rugby
SOCCER
• Bantam Boys’ Soccer League
• Junior Boys` Soccer
• Juvenile Boys` Soccer
• Senior Boys` Soccer (Tier I)
• Senior Boys` Soccer (TierII)
VOLLEYBALL
• Bantam Girls` Volleyball
• Junior Boys` Volleyball
• Junior Girls Tier 1 Volleyball
• Junior Girls Tier 2 Volleyball
• Juvenile Girls’ Volleyball
• Senior Boys’ Volleyball League
• Senior Girls (Tier 1) Volleyball League
• Senior Girls Tier 2 Volleyball
BASKETBALL
• Bantam Boys’ Basketball
• Bantam Girls` Basketball
• Junior Boys` Basketball
• Junior Girls (Tier 2) Basketball
• Junior Girls` (Tier 1) Basketball
• Juvenile Boys` Basketball
• Juvenile Girls` Basketball
• Senior Boys` Basketball
• Senior Girls (Tier 1) Basketball
• Senior Girls (Tier 2) Basketball
ICE HOCKEY
• Girls’ Ice Hockey
TABLE TENNIS
• Boys’ Table Tennis
• Girls’ Table Tennis
WRESTLING
• N/A
BADMINTON
• Bantam Badminton League
• Junior Badminton
• Senior Badminton League
GOLF
• Competitive Golf (Senior `B`)
• Competitive Golf League (Senior `A`)
• Girls’ Recreational Golf
RUGBY
• Junior Boys’ Rugby
• Senior Boys Rugby
SOCCER
• Bantam Girls` Soccer
• Junior Girls` Soccer
• Juvenile Girls` Soccer
• Senior Girls` Soccer (Tier I)
• Senior Girls` Soccer (Tier II)
SOFTBALL
• Senior Girls` Softball
TENNIS
• Senior Tennis League
TRACK & FIELD
• Spring Track & Field
ULTIMATE
• Junior Tier 1 Ultimate League
• Junior Tier 2 Ultimate
• Senior (Tier 1) Ultimate League
• Senior (Tier 2) Ultimate League
VOLLEYBALL
• Bantam Boys` Volleyball
• Juvenile Boys’ Volleyball
BASKETBALL
• Sunday Basketball League (U14 Boys)
• Sunday Basketball League (U15/16 Boys)