We use cookies to personalize content and ads, to provide social media features and to analyze our traffic, as described in our
Privacy Policy
.
OK
THU FEB 29 at 4:00PM
TIGERS
GLENEAGLE
Gleneagle
FRI MAR 1 at 4:00PM
KITSILANO
SOUTH FRASER
South Fraser
THU MAR 7 at 3:15PM
ROCKRIDGE
TIGERS
Prince of Wales
THU MAR 7 at 3:45PM
COMBINED
15
TALISMEN
15
FINAL
THU MAR 7 at 4:00PM
LORD BYNG
7
POINT GREY
31
FINAL
THU MAR 7 at 4:00PM
ST. GEORGES
KITSILANO
Kitsilano
THU MAR 7 at 4:15PM
WINSTON CHURCHI.
COMBINED
Vancouver Technical
THU MAR 7 at 4:45PM
WINSTON CHURCHI.
39
TALISMEN
0
FINAL
WED MAR 13 at 4:00PM
WINSTON CHURCHI.
LORD BYNG
Lord Byng
THU MAR 14 at 4:00PM
POINT GREY
KITSILANO
Kitsilano
THU MAR 14 at 4:00PM
TALISMEN
COMBINED
Prince of Wales
THU MAR 14 at 4:00PM
SENTINEL
TIGERS
Charles Tupper
THU APR 4 at 3:45PM
POINT GREY
WINSTON CHURCHI. .
Winston Churchill
THU APR 4 at 4:00PM
TALISMEN
LORD BYNG
Lord Byng
THU APR 4 at 4:00PM
TIGERS
COLLINGWOOD
Klahanie
THU APR 4 at 4:00PM
KITSILANO
CARSON GRAHAM
Lucas Center
THU APR 4 at 4:15PM
COMBINED
POINT GREY
Winston Churchill
THU APR 4 at 4:45PM
COMBINED
WINSTON CHURCHI. .
Winston Churchill
THU APR 11 at 4:00PM
LORD BYNG
KITSILANO
Lord Byng
THU APR 11 at 4:00PM
WINSTON CHURCHI.
ST. GEORGES B
St. Georges
THU APR 11 at 4:00PM
COMBINED
TALISMEN
Vancouver Technical
THU APR 11 at 4:00PM
TIGERS
SUTHERLAND
Lucas Center
WED APR 17 at 4:00PM
POINT GREY
COMBINED
Prince of Wales
THU APR 18 at 3:00PM
ST. GEORGES B
LORD BYNG
St. Georges
THU APR 18 at 4:00PM
TALISMEN
WINSTON CHURCHI. .
Winston Churchill
THU APR 18 at 4:00PM
WEST VANCOUVER
KITSILANO
Prince of Wales
THU APR 18 at 4:00PM
WHISTLER
TIGERS
Charles Tupper
THU APR 25 at 3:45PM
LORD BYNG
POINT GREY
Prince of Wales
THU APR 25 at 4:00PM
ARGYLE
TIGERS
Charles Tupper
THU APR 25 at 4:00PM
KITSILANO
HANDSWORTH
Lucas Center
THU APR 25 at 4:00PM
COMBINED
WINSTON CHURCHI. .
Winston Churchill
THU APR 25 at 4:15PM
TALISMEN
LORD BYNG
Prince of Wales
THU APR 25 at 4:45PM
TALISMEN
POINT GREY
Prince of Wales
MON APR 29 at 4:00PM
KITSILANO
TIGERS
Charles Tupper
THU MAY 2 at 3:45PM
POINT GREY
LORD BYNG
Lord Byng
THU MAY 2 at 4:00PM
WINSTON CHURCHI.
TALISMEN
Vancouver Technical
THU MAY 2 at 4:15PM
COMBINED
POINT GREY
Lord Byng
THU MAY 2 at 4:45PM
COMBINED
LORD BYNG
Lord Byng
FRI MAY 3 at 4:00PM
RIVERSIDE
KITSILANO
Centennial Secondary
SAT MAY 4 at 4:00PM
TIGERS
SMUS
SMUS
THU MAY 9 at TBA
TBA
KITSILANO
Location TBA
THU MAY 9 at 4:00PM
#6
#3
#3
THU MAY 9 at 4:00PM
#5
#4
#4
THU MAY 9 at 4:00PM
ARGYLE
TIGERS
Charles Tupper
MON MAY 13 at 4:00PM
WINNER OF #4/5
#1
#1
MON MAY 13 at 4:00PM
WINNER OF 3/6
#2
#2
THU MAY 23 at 4:00PM
TBA
TBA
Location TBA
Menu
HOME
VSSAA CONTACTS
Executive
Schools/ADs
League Convenors
Zone Contacts
BCSS Contacts
HISTORY
Constitution
Bylaws
AGM Minutes
Champions
INFORMATION
Background & Principles
Rules & Regulations
Sport Team & Athlete FAQs
6 General Rules - Eligibility
VS2S Zone Information
BC School Sports
SPECIAL EVENTS
Pro-D Clinics
Sunday Night Basketball
Affiliated Clubs & Programs
LINKS
VSB
BCSS
Athletic Associations
Coaching Resources
PSOs
Tournaments
NEWS
CONTACT US
Senior Boys Rugby
Home
Standings
Schedules
Teams
Additional Links
Home
Standings
Schedules
Today's Scores
Teams
Events
Calendar
News
Photo Album
Location Maps
Downloads
Links
Boys Rugby Champions
Rugby (Jr/Sr) Contacts
Special Events
Contact Us
Administrator Login
MEMBER SCHOOLS
REPORT SCORES
VANCOUVER WEATHER
Vancouver, BC, Canada
SPECIAL EVENTS
REGISTER NOW
Sign In
Sign Up
FALL SPORTS
CROSS COUNTRY
Cross Country
FIELD HOCKEY
5 v 5 Fall Field Hockey
Senior ’A’ Girls Field Hockey
Senior ’B’ Field Hockey
RUGBY
Bantam Boys’ Rugby
Juvenile Boys’ Rugby
SOCCER
Bantam Boys’ Soccer League
Junior Boys’ Soccer
Juvenile Boys’ Soccer
Senior Boys’ Soccer (Tier I)
Senior Boys’ Soccer (Tier II)
VOLLEYBALL
Bantam Girls’ Volleyball
Junior Boys’ Volleyball
Junior Girls Tier 1 Volleyball
Junior Girls Tier 2 Volleyball
Juvenile Girls’ Volleyball
Senior Boys’ Volleyball League
Senior Girls (Tier 1) Volleyball League
Senior Girls Tier 2 Volleyball
WINTER SPORTS
BASKETBALL
Bantam Boys’ Basketball
Bantam Girls’ Basketball
Junior Boys’ Basketball
Junior Girls (Tier 1) Basketball
Junior Girls (Tier 2) Basketball
Juvenile Boys’ Basketball
Juvenile Girls’ Basketball
Senior Boys’ Basketball
Senior Girls (Tier 1) Basketball
Senior Girls (Tier 2) Basketball
HOCKEY
Girls’ Ice Hockey
TABLE TENNIS
Boys’ Table Tennis
Girls’ Table Tennis
SPRING SPORTS
BADMINTON
Bantam Badminton League
Junior Badminton
Senior Badminton League
GOLF
Competitive Golf (Senior ’B’)
Competitive Golf League (Senior ’A’)
Girls’ Recreational Golf
RUGBY
Junior Boys’ Rugby
Senior Boys Rugby
SOCCER
Bantam Girls’ Soccer
Junior Girls’ Soccer
Juvenile Girls’ Soccer
Senior Girls’ Soccer (Tier I)
Senior Girls’ Soccer (Tier II)
SOFTBALL
Senior Girls’ Softball
TENNIS
Senior Tennis League
TRACK & FIELD
Spring Track & Field
ULTIMATE
Junior Tier 1 Ultimate League
Junior Tier 2 Ultimate
Senior (Tier 1) Ultimate League
Senior (Tier 2) Ultimate League
VOLLEYBALL
Bantam Boys’ Volleyball
Juvenile Boys’ Volleyball
CLUB LEAGUES
BASKETBALL
Sunday Basketball League (U14 Boys)
Sunday Basketball League (U15/16 Boys)
Sunday Basketball League (U18)
2024 Senior Boys Rugby
2023 Senior Boys Rugby
2022 Senior Boys Rugby
2021 Senior Boys Rugby
2020 Senior Boys Rugby
2019 Senior Boys Rugby
2018 Senior Boys Rugby Season
2017 Senior Rugby
2016 Senior Boys Rugby
2015 Senior Boys Rugby
2014 Senior Boys Rugby
2013 Senior Boys Rugby League
2012 Senior Boys Rugby
2009 Senior Boys Rugby
2008 Senior Boys' Rugby
MEMBERSHIPS
Sign In
Sign Up
No events available at this time
Event Name Goes Here
Registrants
© 2024, VANCOUVER SECONDARY SCHOOLS' ATHLETIC ASSOCIATION. ALL RIGHTS RESERVED.
Design, Hosting,
Online Registration
& Administration Tools By:
Powered By:
ADMIN LOGIN