HOME |  CALENDAR |  SPECIAL EVENTS |  FORMS |  NEWS |  PHOTOS |  VIDEOS |  HISTORY |  LINKS | 

» The Front Page
» Notice Board
» Standings
» Schedules
» Latest Scores
» Calendar / Events
» Teams
» Photo Album
» Videos
» Location Maps
» League Info
» Links
» Contact Us
» Administrator
Select seasons >>>
   Bantam Boys’ Rugby: Locations

LOCATION ADDRESS NOTES MAP
Balaclava Park 29th Avenue & Balaclava
---
MAP
Braemar Park 26th Avenue and Willow Street
---
MAP
Britannia Secondary 1001 Cotton
---
MAP
Cambie 5141 Jacombs Road, Richmond
---
MAP
Camosun 4000 West 16th
---
MAP
Charles Tupper 419 East 24th Avenue
---
MAP
Churchill Secondary 7055 Heather Street
---
MAP
Connaught Park Larch Street and 12th Avenue
---
MAP
Gordon Park 54th Avenue and Argyle Street
---
MAP
Jericho Trimble and 4th Avenue, west of Wallace
---
MAP
John Oliver 530 East 41st Avenue
---
MAP
Magee Sec. 6360 Maple Street
---
MAP
McMath 4251 Garry Street
---
MAP
Point Grey Secondary 5350 East Boulevard
---
MAP
Prince of Wales Secondary 2250 Eddington
---
MAP
South Arm Park Richmond BC CA
---
MAP
TBA
---
---
---
Trout Lake NE 12th Avenue and Victoria Street
Vancouver BC CA  
---
MAP
Vancouver Technical 2600 East Broadway
Vancouver BC CA  
---
MAP
Windermere Secondary 3155 East 27th Avenue
---
MAP
Winona - South Yukon and 59th Avenue
---
MAP
CROSS COUNTRY
• Cross Country
FIELD HOCKEY
• 5 v 5 Fall Field Hockey
• Senior `B` Field Hockey
• Senior 'A' Girls Field Hockey
RUGBY
• Bantam Boys’ Rugby
• Juvenile Boys` Rugby
SOCCER
• Bantam Boys’ Soccer League
• Junior Boys` Soccer
• Juvenile Boys` Soccer
• Senior Boys` Soccer (Tier I)
• Senior Boys` Soccer (TierII)
VOLLEYBALL
• Bantam Girls` Volleyball
• Junior Boys` Volleyball
• Junior Girls Tier 1 Volleyball
• Junior Girls Tier 2 Volleyball
• Juvenile Girls’ Volleyball
• Senior Boys’ Volleyball League
• Senior Girls (Tier 1) Volleyball League
• Senior Girls Tier 2 Volleyball
BASKETBALL
• Bantam Boys’ Basketball
• Bantam Girls` Basketball
• Junior Boys` Basketball
• Junior Girls (Tier 2) Basketball
• Junior Girls` (Tier 1) Basketball
• Juvenile Boys` Basketball
• Juvenile Girls` Basketball
• Senior Boys` Basketball
• Senior Girls (Tier 1) Basketball
• Senior Girls (Tier 2) Basketball
ICE HOCKEY
• Girls’ Ice Hockey
TABLE TENNIS
• Boys’ Table Tennis
• Girls’ Table Tennis
WRESTLING
• N/A
BADMINTON
• Bantam Badminton League
• Junior Badminton
• Senior Badminton League
GOLF
• Competitive Golf (Senior `B`)
• Competitive Golf League (Senior `A`)
• Girls’ Recreational Golf
RUGBY
• Junior Boys’ Rugby
• Senior Boys Rugby
SOCCER
• Bantam Girls` Soccer
• Junior Girls` Soccer
• Juvenile Girls` Soccer
• Senior Girls` Soccer (Tier I)
• Senior Girls` Soccer (Tier II)
SOFTBALL
• Senior Girls` Softball
TENNIS
• Senior Tennis League
TRACK & FIELD
• Spring Track & Field
ULTIMATE
• Junior Tier 1 Ultimate League
• Junior Tier 2 Ultimate
• Senior (Tier 1) Ultimate League
• Senior (Tier 2) Ultimate League
VOLLEYBALL
• Bantam Boys` Volleyball
• Juvenile Boys’ Volleyball
BASKETBALL
• Sunday Basketball League (U14 Boys)
• Sunday Basketball League (U15/16 Boys)
• Sunday Basketball League (U18)