We use cookies to personalize content and ads, to provide social media features and to analyze our traffic, as described in our
Privacy Policy
.
OK
WED FEB 28 at 3:45PM
BLUE DEMONS
ST. GEORGES
St. Georges
THU FEB 29 at 4:00PM
TIGERS
GLENEAGLE
Gleneagle
WED MAR 6 at 4:00PM
COMBINED
BLUE DEMONS
Kitsilano
THU MAR 7 at 4:30PM
ROCKRIDGE
TIGERS
Prince of Wales
WED MAR 13 at 3:45PM
TIGERS
COMBINED
Prince of Wales
WED MAR 13 at 4:15PM
BLUE DEMONS
TIGERS
Prince of Wales
WED MAR 13 at 4:45PM
BLUE DEMONS
COMBINED
Prince of Wales
WED APR 3 at 4:00PM
COMBINED
TIGERS
Charles Tupper
WED APR 3 at 4:00PM
MOSCROP
BLUE DEMONS
Prince of Wales
WED APR 10 at 4:00PM
TIGERS
ST. GEORGES B
St. Georges
WED APR 10 at 4:00PM
COMBINED
BLUE DEMONS
Prince of Wales
WED APR 17 at 4:00PM
KITSILANO.
TIGERS
Charles Tupper
WED APR 17 at 4:00PM
COMBINED
ST. GEORGES
St. Georges
TUE APR 23 at 4:00PM
CHARLES TUPPER.
MOSCROP
Moscrop
WED APR 24 at 4:00PM
COMBINED.
BLUE DEMONS
Prince of Wales
WED MAY 1 at 4:00PM
BLUE DEMONS
ST. GEORGES B
St. Georges
WED MAY 1 at 4:00PM
TIGERS
COMBINED
Prince of Wales
WED MAY 8 at 4:00PM
CHARLES TUPPER/.
CHARLES TUPPER/. .
Location TBA
WED MAY 8 at 4:00PM
COMBINED
ST. GEORGES
St. Georges
WED MAY 15 at 4:00PM
WINNER OF TUPP/.
ST. GEORGES
St. Georges
Menu
HOME
VSSAA CONTACTS
Executive
Schools/ADs
League Convenors
Zone Contacts
BCSS Contacts
HISTORY
Constitution
Bylaws
AGM Minutes
Champions
INFORMATION
Background & Principles
Rules & Regulations
Sport Team & Athlete FAQs
6 General Rules - Eligibility
VS2S Zone Information
BC School Sports
SPECIAL EVENTS
Pro-D Clinics
Sunday Night Basketball
Affiliated Clubs & Programs
LINKS
VSB
BCSS
Athletic Associations
Coaching Resources
PSOs
Tournaments
NEWS
CONTACT US
Junior Boys' Rugby
Home
Standings
Schedules
Teams
Additional Links
Home
Standings
Schedules
Today's Scores
Teams
Events
Calendar
News
Photo Album
Location Maps
Downloads
Links
Boys Rugby Champions
Rugby (Jr/Sr) Contacts
Special Events
Contact Us
Administrator Login
MEMBER SCHOOLS
REPORT SCORES
VANCOUVER WEATHER
Vancouver, BC, Canada
SPECIAL EVENTS
REGISTER NOW
Sign In
Sign Up
FALL SPORTS
CROSS COUNTRY
Cross Country
FIELD HOCKEY
5 v 5 Fall Field Hockey
Senior ’A’ Girls Field Hockey
Senior ’B’ Field Hockey
RUGBY
Bantam Boys’ Rugby
Juvenile Boys’ Rugby
SOCCER
Bantam Boys’ Soccer League
Junior Boys’ Soccer
Juvenile Boys’ Soccer
Senior Boys’ Soccer (Tier I)
Senior Boys’ Soccer (Tier II)
VOLLEYBALL
Bantam Girls’ Volleyball
Junior Boys’ Volleyball
Junior Girls Tier 1 Volleyball
Junior Girls Tier 2 Volleyball
Juvenile Girls’ Volleyball
Senior Boys’ Volleyball League
Senior Girls (Tier 1) Volleyball League
Senior Girls Tier 2 Volleyball
WINTER SPORTS
BASKETBALL
Bantam Boys’ Basketball
Bantam Girls’ Basketball
Junior Boys’ Basketball
Junior Girls (Tier 1) Basketball
Junior Girls (Tier 2) Basketball
Juvenile Boys’ Basketball
Juvenile Girls’ Basketball
Senior Boys’ Basketball
Senior Girls (Tier 1) Basketball
Senior Girls (Tier 2) Basketball
HOCKEY
Girls’ Ice Hockey
TABLE TENNIS
Boys’ Table Tennis
Girls’ Table Tennis
SPRING SPORTS
BADMINTON
Bantam Badminton League
Junior Badminton
Senior Badminton League
GOLF
Competitive Golf (Senior ’B’)
Competitive Golf League (Senior ’A’)
Girls’ Recreational Golf
RUGBY
Junior Boys’ Rugby
Senior Boys Rugby
SOCCER
Bantam Girls’ Soccer
Junior Girls’ Soccer
Juvenile Girls’ Soccer
Senior Girls’ Soccer (Tier I)
Senior Girls’ Soccer (Tier II)
SOFTBALL
Senior Girls’ Softball
TENNIS
Senior Tennis League
TRACK & FIELD
Spring Track & Field
ULTIMATE
Junior Tier 1 Ultimate League
Junior Tier 2 Ultimate
Senior (Tier 1) Ultimate League
Senior (Tier 2) Ultimate League
VOLLEYBALL
Bantam Boys’ Volleyball
Juvenile Boys’ Volleyball
CLUB LEAGUES
BASKETBALL
Sunday Basketball League (U14 Boys)
Sunday Basketball League (U15/16 Boys)
Sunday Basketball League (U18)
2024 Junior Boys Rugby
2023 Junior Boys' Rugby
2022 Junior Boys Rugby
2021 Junior Boys Rugby
2020 Junior Boys Rugby Season
2019 Junior Boys Rugby
2018 Junior Boys Rugby Season
2017 Junior Boys Rugby
2016 Junior Boys Rugby
2015 Junior Boys Rugby
2014 Junior Boys Rugby
2013 Junior Boys Rugby League
2012 Junior Boys Rugby
2008 Junior Boys Rugby
2007 Junior Boys' Rugby
2006
2005
2004
2003
LOCATION
ADDRESS
MAP
Balaclava Park
29th Avenue & Balaclava
Vancouver BC CA
Britannia
1001 Cotton Drive
Vancouver BC CA
Brockton Oval
1151 Stanley Park Drive
Vancouver BC CA V6G 3E2
Burnaby Lake Field
-
-
Burnaby Lakes
3760 Sperling Avenue
Burnaby BC CA V5B 4X5
Cambie
5141 Jacombs Road, Richmond
Richmond BC CA
Camosun
4000 West 16th
Vancouver BC CA
Charles Tupper
419 East 24th Avenue
Vancouver BC CA
Connaught
-
-
Connaught Park
2390 W 10th Ave
Vancouver BC CA
Eric Hamber
5025 Willow Street
Vancouver BC CA
Gleneagle
-
-
Gordon Park
49th Avenue and Argyle Street
Vancouver BC CA
Jericho Park
Trimble and 4th Avenue, west of Wallace
Vancouver BC CA
John Oliver
530 East 41st Avenue
Vancouver BC CA
King George Park
12360 Cambie Road
Richmond BC CA
Kitsilano
-
-
Magee Sec.
6360 Maple Street
Vancouver BC CA
McMath
4251 Garry Street
Richmond BC CA
Moscrop
-
-
Point Grey
5350 East Boulevard
Vancouver BC CA
Prince of Wales
2250 Eddington Drive
Vancouver BC CA
South Arm
Garden City Road and Williams
Richmond BC CA
St. George's
-
-
St. Georges
4175 W 29th Avenue
Vancouver BC CA
TBA
-
-
Trout Lake
Garden Drive and east 12th Avenue
Vancouver BC CA
Vancouver Technical
2600 East Broadway
Vancouver BC CA
Windermere
3155 East 27th Avenue
Vancouver BC CA
Winona Park
Yukon and 59th Avenue
Vancouver BC CA
Winston Churchill
7055 Heather Street
Vancouver BC CA
Notes
×
© 2024, VANCOUVER SECONDARY SCHOOLS' ATHLETIC ASSOCIATION. ALL RIGHTS RESERVED.
Design, Hosting,
Online Registration
& Administration Tools By:
Powered By:
ADMIN LOGIN